Antologia „Wyjustowani”

   Na początku było słowo… Później – pasja.
  Niektórzy członkowie Strzygi to nie tylko czynni wirtuozowie słowa pisanego, ale też nieustannie pomnażający swoje umiejętności młodzi adepci sztuki edytorskiej. Wystarczyło dodać dwa do dwóch, aby z tej prawdziwie twórczej mieszanki otrzymać jeden z najwspanialszych projektów, jaki kiedykolwiek odbył się przy współpracy studentów z uniwersytetem.
   Wyjustowani. Antologia młodych twórców to owoc tytanicznej pracy członków studencko-doktoranckiego koła naukowego Wyjustowani (niektórych z nich możecie już znać jako bijące serca Strzygi – Patryk Chłopek, Marcin Podlaski), którzy postawili sobie za punkt honoru wyłowienie młodych, nieznanych talentów pisarskich szukających okazji na podzielenie się swoją twórczością ze światem.
  Wyjustowani zorganizowali ogólnopolski konkurs, aby dotrzeć do możliwie największej liczby artystów młodego pokolenia. Skutki tego przedsięwzięcia przerosły ich najśmielsze oczekiwania – przybyło ponad czterysta zgłoszeń, zarówno prozatorskich, jak i poetyckich.
   W Antologii możecie przeczytać twórczość dwudziestu siedmiu laureatów konkursu (wśród nich są także strzyżanie – Bartosz Rogala, Szymon Sentkowski, Mateusz Szopka oraz Błażej Tomaszewski), natomiast z samą publikacją zapoznacie się pod poniższym linkiem.
  Wyjustowani zdecydowali się udostępnić publikację na zasadzie Open Access, by każdy mógł cieszyć się wolnym dostępem do wierszy i opowiadań nagrodzonych w konkursie artystów. Cała inicjatywa została zrealizowana całkowicie pro publico bono.
   Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zawartością Antologii, gdyż niedługo o znajdujących się tam twórcach będzie głośno…

Wyjustowani. Antologia młodych twórców – Open Access

OKŁADKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s